Strona Główna   Kontakt   Warto przeczytać Jesteś 286839 gościem.
 
AKTUALNOŚCI
 

S. ZOFIA WAWRZYNIECKA, 2018-05-16 22:33:07
Odeszła do wieczności nagle w dniu swoich imienin, w nocy z 15 na 16 maja 2018 roku, w wieku 65 lat, w klasztorze przeżyła 46 lat.

MSZA ŚW. POGRZEBOWA zostanie odprawiona w kościele św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty (Sióstr Prezentek) w Krakowie, przy ul. św. Jana w piątek 18 maja 2018 roku, o godz. 12.00.
Odprowadzenie Zmarłej od bramy Cmentarza Rakowickiego do grobowca Sióstr Prezentek odbędzie się o godz. 13.45

O modlitwę za zmarłą Siostrę Zofię proszą Siostry Prezentki!
 
 

ZOFIA - CZYLI MĄDRA!, 2018-05-14 22:12:42
Zofia to imię wywodzące się z greki, w której słowo sophia oznacza mądrość. Imieniny Zofii wypadają 15 maja. W Polsce imię to ma bardzo ugruntowaną tradycję, występuje bowiem już od XII wieku.

Najbardziej znane Zofie to:
Święta Zofia, która żyła w II wieku n.e. w Rzymie, za czasów cesarza Hadriana. Była męczennicą za wiarę chrześcijańską. Zofia była wdową, wychowującą samotnie trzy córki (Wiarę, Nadzieję i Miłość). Kiedy odmówiła złożenia ofiary bogini Dianie, jej dzieci zostały poddane torturom, a następnie zamordowane. Święta Zofia zmarła z bólu po ich stracie. Święta Zofia jest patronką wdów i osób cierpiących.
Błogosławiona Zofia Czeska, która żyła na przełomie XVI i XVII wieku w Krakowie i założyła pierwszą w Polsce szkołę dla dziewcząt oraz oddała się wychowaniu i nauczaniu młodych kobiet w czasie, gdy jeszcze nie myślano o ich zorganizowanym kształceniu. Całe swoje życie i miłość ofiarowała Bogu, służąc do końca życia najbardziej zaniedbanym intelektualnie i duchowo.

We wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, swej Założycielki - siostry prezentki zapraszają wszystkie Zofie i absolwentki, które bł. Zofia wychowywała przez całe lata w swoich szkołach na wspólne świętowanie! Uroczystej Eucharystii o godz. 18.00 w kościele św. Jana w Krakowie będzie przewodniczył arcybiskup krakowski Marek Jędraszewski.
ZAPRASZAMY wszystkich, którym bł. Zofia patronuje i którym jest bliska!
 
 

KOLEJNA ROCZNICA..., 2018-05-09 11:02:44

9 maja 2018 roku obchodzimy już 53. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Świętojańskiej, której dokonał 9 maja 1965 roku kard. Karol Wojtyła na Skałce.
Z tej okazji siostry prezentki zapraszają wszystkich czcicieli Matki Bożej z kościoła św. Jana w Krakowie na uroczystą Eucharystię:
- o godz. 14.30, którą odprawi ks.dr hab. Adam Olszewski
- o godz. 18.00, którą będzie sprawował o. Tobiasz Szczepaniak OFM
 
 

DO KAPLICZKI!!!, 2018-05-03 17:59:02

Maj - dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku - to w Kościele okres szczególnej czci Matki Bożej. W Polsce żywa jest tradycja gromadzenia się wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i figurach przydrożnych na nabożeństwach majowych, nazywanych majówkami. Jeszcze dziś przejeżdżając w majowy wieczór przez polskie wsie można usłyszeć pieśni maryjne. Zwyczaj ten trwa od połowy XIX wieku.
W kościele św. Jana w Krakowie nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie o 17:30, na które wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszają siostry prezentki
 
 

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA, 2018-04-22 15:25:00
Dziś przypada 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna też Tydzień Modlitw o Powołania.
Słuchać, rozeznawać, żyć powołaniem Pana – to tytuł tegorocznego Orędzia Ojca Św. Franciszka na ten dzień. Papież zachęca do podjęcia ryzyka wyboru. Pan nadal dziś powołuje do pójścia za Nim. Nie wolno nam czekać, aż będziemy doskonali – mówi Franciszek.
Przez najbliższy tydzień będziemy modlić się w intencji powołań do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego.

W ubiegłym roku do kapłaństwa przygotowywało się na świecie 2163 kandydatów. Co trzeci ksiądz w Europie jest Polakiem.
Dzień Modlitw o Powołania po raz pierwszy był obchodzony 12 kwietnia 1964 r. z inicjatywy papieża Pawła VI.
 
first prev 1 z 11 next last