Strona Główna   Kontakt   Warto przeczytać Jesteś 362400 gościem.
 
AKTUALNOŚCI
 

CZAS JEST KRÓTKI!, 2018-12-04 21:10:49
Adwent jest czasem, w którym - tak jak podczas naszego ziemskiego pielgrzymowania mamy się przygotowywać na radość ostatecznego spotkania z Bogiem, tak w tym szczególnym czasie, przez kolejne tygodnie mamy się duchowo przygotowywać na radosne Święta Bożego Narodzenia. Będą nam w tym towarzyszyły szczególnie dwie postaci. Pierwszą z nich jest św. Jan Chrzciciel, którego wołanie o uznanie istnienia Boga, o wewnętrzne nawrócenie i o prostowanie dróg dla zbliżającego się Pana, pozostaje ciągle aktualne (por. Łk 3, 3-6). Drugą postacią jest Przenajświętsza Maryja Panna, Dziewica czuwająca, która usłyszała i przyjęła wezwanie Boga, aby stać się Matką Syna Ojca Przedwiecznego, i która – jako Panna wierna i równocześnie Stolica Mądrości – wyśpiewała Bogu swe Magnificat: hymn wdzięczności i uwielbienia wobec Najwyższego, który zechciał uczynić dla Niej wielkie rzeczy (por. Łk 1, 29). (za List abpa M. Jędraszewskiego na Adwent 2018)

Życzymy wszystkim odwiedzającym naszą stronę radosnego czuwania i gotowości na spotkanie z Panem, niezależnie kiedy przyjdzie!
 
 

PREZENTKA TO OFIAROWANA!, 2018-11-19 23:22:13
21 listopada obchodzimy wspomnienie Ofiarowania małej Miriam w świątyni, czyli pierwsze świadome, jeszcze przed Zwiastowaniem, spotkanie młodziutkiej dziewczyny z Bogiem Przedwiecznym. Ta tajemnica z życia Maryi jest dla prezentek najważniejszym rysem ich powołania.
Bo każda prezentka jest strażniczką sensowności ofiary szczególnie tam, gdzie poświęcenie uważa się za porażkę!
Zapraszamy więc do wspólnego świętowania wszystkich, którzy czują potrzebę przedstawiania się Bogu tak, jak Maryja.
W kościele sióstr prezentek w Krakowie uroczyste Msze św. będą odprawione w środę o godz. 14.30 - ks. Zbigniew Liana i o godz. 18.00 - ks. Tomasz Szopa - kanclerz Kurii Krakowskiej.
 
 

100. ROCZNICA NIEPODLEGŁOŚCI!, 2018-11-09 22:27:12
Nie rzucim ziemi skąd nasz ród,
Nie damy pogrześć mowy,
Polski my naród, polski lud,
Królewski szczep piastowy(...)
Do krwi ostatniej kropli z żył
Bronić będziemy ducha(...)
Nie damy miana Polski zgnieść,
Nie pójdziem żywo w trumnę.
Na Polski imię na jej cześć
Podnosim czoła dumne(...) Tak nam dopomóż Bóg!


Niech te fragmenty ROTY M. Konopnickiej, które kojarzone są z patriotyzmem, bohaterstwem i odwagą Polaków, którzy dzielnie walczyli za naszą Ojczyznę, pomogą nam dzisiaj, w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości, właściwie ocenić nasze zaangażowanie dla dobra Narodu, jego przyszłości oraz pomogą bronić MIŁOŚCI do OJCZYZNY w naszych sercach!
Czy Twój patriotyzm ma to coś w sobie?
 
 

WSPOMNIENIE WSZYSTKICH ZMARŁYCH, 2018-11-02 11:55:44
2 listopada odwiedzamy groby i modlimy się za wszystkich naszych bliskich zmarłych. Jeżeli potrzebna jest im jeszcze w osiągnięciu nieba nasza pomoc, dzisiaj możemy ofiarować za nich odpust zupełny i pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym.
Msze święte za zmarłych wypominanych w kościele Sióstr Prezentek w Krakowie zostaną odprawione w następujących terminach:
- 2 listopada, godz. 14.30
- 11 listopada, godz. 18.00
- 18 listopada, godz. 14.30
- 25 listopada, godz. 18.00

Różaniec za zmarłych odmawiany jest przez cały listopad, od poniedziałku do piątku, o godz. 17.30
 
 

ZMARŁA S. LUCYLLA ŁUKASIK., 2018-10-30 16:44:52
Siostra LUCYLLA GENOWEFA ŁUKASIK ze Zgromadzenia Sióstr Prezentek odeszła do Domu Ojca w wieku 83 lat po ciężkiej chorobie - dnia 29 października 2018 roku, w Domu Generalnym w Krakowie.
W klasztorze przeżyła 61 lat, przez 40 lat pracowała jako nauczycielka plastyki w Liceum i Gimnazjum Sióstr Prezentek w Krakowie.

MSZA ŚW. ŻAŁOBNA zostanie odprawiona w kościele św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty (u Sióstr Prezentek) w Krakowie, przy ul. św. Jana 7
w poniedziałek - 5 listopada 2018 roku, o godz. 11.30


Odprowadzenie Zmarłej na wieczny spoczynek nastąpi o godz. 13.40, od bramy Cmentarza Rakowickiego do grobowca zakonnego.
Polecamy naszą Siostrę pamięci modlitewnej wszystkim naszym absolwentom, byłym uczniom i przyjaciołom siostry Lucylli.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie!
 
first prev 1 z 14 next last