Strona Główna   Kontakt   Warto przeczytać Jesteś 389305 gościem.
 
AKTUALNOŚCI
 

PEŁNE WDZIĘCZNOŚCI!, 2019-02-03 11:21:31
Nie ma prawdziwego życia ślubami bez zmagania, bez cierpienia, bez codziennie ponawianego ofiarowania siebie, by się spalać i w ten sposób coraz głębiej wchodzić w tajemnicę Paschy Jezusa Chrystusa, czyli Jego śmierci i zmartwychwstania. (z homilii abpa M. Jędraszewskiego)

2 lutego obchodziliśmy święto Ofiarowania Jezusa w świątyni, zwane inaczej świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Kościele Katolickim od 1997 roku święto to jest obchodzone jako Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji otrzymałyśmy wiele życzeń i ciepłych słów oraz podziękowań od naszych przyjaciół, dobrodziejów, uczniów, ich rodziców oraz księży z nami współpracujących.
Za wszelką życzliwość, modlitwę i dobre słowo z serca - DZIĘKUJEMY!
 
 

POWÓD DO RADOŚCI!, 2019-02-03 11:02:34

1 lutego 2019 roku, w godzinach wieczornych, czyli w wigilię Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni, rozpoczęły kanoniczny postulat w naszym Zgromadzeniu dwie kandydatki: Klaudia i Dominika.
Naszym kochanym siostrom życzymy wiele sił duchowych i radości oraz gorliwego poznawania Jezusa, który ich woła po imieniu. Niech właściwie rozeznają swoje powołanie a my będziemy im towarzyszyć naszą modlitwą i miłością.
 
 

INFORMACJE O KONCERCIE!, 2019-01-22 16:54:27

W piątek - 25 stycznia 2019 roku, po Mszy Świętej o godzinie 18.00, w kościele św. Jana (ul. Św. Jana 7) odbędzie się koncert młodzieżowego chóru z Katedry w Rouen (Francja).
W programie muzyka chóralna i organowa (m.in. Frescobaldi, Lotti, Mikołaj z Radomia i śpiewy z Libre Vermell Montserrat)
Na organach zagra Monika Beuzelin, chór poprowadzi Loic Barrois.
Wstęp wolny - zapraszamy!
 
 

NOWY ROK BIEŻY..., 2018-12-31 14:55:05
Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, Antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu Antychrystów; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina. Wyszli oni z nas, lecz nie byli z nas; bo gdyby byli naszego ducha, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są naszego ducha. Wy natomiast macie namaszczenie od Świętego i wszyscy jesteście napełnieni wiedzą. Ja wam nie pisałem, jakobyście nie znali prawdy, lecz że ją znacie i że żadna fałszywa nauka z prawdy nie pochodzi.(1 J 2,18-21)

Nie jest to wiedza wyuczona z podręczników, ale płynąca z natchnień Ducha Świętego...Może warto zadbać by takie natchnienia często nam towarzyszyły...Byśmy potrafili rozróżniać prawdę od kłamstwa...I byśmy nie dali się omamić fałszywymi naukami...To dobrze, iż takie ostrzeżenie pojawia się na koniec roku.

Warto ten Nowy Rok zacząć z pewną wiedzą...uzbrojeni w nią, wiemy co może nas czekać. Że czasem zło może się czaić pod pozorem dobra...że pewne nauki mogą wydawać nam się atrakcyjne.
I dlatego módlmy się o Dar Mądrości, abyśmy przeżyli ten kolejny rok jak najlepiej...wzrastając w swoim powołaniu, jakim jest bycie uczniem Chrystusa.
 
 

ŻYCZENIA NA ŚWIĘTA, 2018-12-23 14:37:41

Najświętsza Rodzina obchodziła pierwsze święta Narodzenia Pańskiego
bez domu, choinki i karpia. Nawet świętej ciotki Elżbiety zabrakło na gwiazdkę, a świętego Mikołaja jeszcze w ogóle nie było.
Jakże zdumiewa radość Maryi i Józefa, pochylonych troskliwie nad żłóbkiem, radość aniołów i pasterzy.
Święta Bożego Narodzenia to tajemnica, której niepodobna ani zrozumieć, ani sobie wymyślić.
(ks. Jan Twardowski)

Drodzy Przyjaciele!
Z okazji świąt życzymy z całego serca tego nieustannego zachwytu nad Tajemnicą Wcielenia, bo Bóg stał się człowiekiem i przyjął nas z ludzką słabością. Niech wszystkie chwile Nowego Roku będą pełne radości, pokoju i nowej nadziei, że wszystko w naszym życiu ma sens.
Bożego błogosławieństwa, zdrowia, sił duchowych i ludzkiej życzliwości oraz pokoju serca życzą Siostry Prezentki.
 
first prev 1 z 15 next last